5 powodów, dla których warto zamawiać produkt z zagranicy

Badania pokazują, że blisko 60% Polaków robi zakupy przez internet. Wśród młodych ludzi wskaźnik ten jest jeszcze wyższy, bo dochodzi do 90 procent. Do kupowania online nie musimy zatem nikogo przekonywać. W poniższym wpisie chcielibyśmy jednak zaprezentować Ci 5 powodów, dla których opłaca się zamawiać różne produkty z zagranicy. Przeczytaj koniecznie!

1. Taniej niż w Polsce

Wiele osób narzeka na to, że ceny towarów, zwłaszcza tych markowych, są za wysokie. A czy wiesz, że zamawiając te same rzeczy za granicą, możesz wydać nawet o połowę mniej? Nie da się ukryć, że najbardziej opłaca się kupować w sieci ubrania. Za produkty tekstylne sprowadzane z USA zapłacisz średnio o ok. 55 procent mniej. Podobnie rzecz ma się z zabawkami i grami dla najmłodszych. W przypadku kosmetyków zaś to mniej więcej 15 procent.

Jeśli chodzi o produkty z Anglii, to najbardziej opłacalny jest zakup odzieży. Przykładowo, za legginsy Adidas w Polsce trzeba zapłacić ok. 150 zł, a w Wielkiej Brytanii to koszt ok. 90 złotych. Markowe buty Lacoste w naszym kraju kosztują ok. 460 zł, a w UK średnio 350 złotych. To naprawdę duża różnica.

Zakupy za granicą

2. Zakupy online – wygodne i bezpieczne

Wystarczy wejść na stronę konkretnego sklepu zagranicznego i przejrzeć bogaty asortyment produktów. Warto porównać ceny z kilku stron. Coraz częściej też koszty transakcji i przesyłka z USA nie są dużo droższe niż u polskich dostawców. W przeciwieństwie do towarów zza Oceanu kupowanych online, do zakupów na terenie Unii Europejskiej trzeba doliczyć także podatek VAT. Co ważne, w razie niepowodzenia transakcji lub zakupu towaru niezgodnego z opisem to PayPal (jeżeli ta forma płatności została wybrana) pokrywa wszystkie koszty.

3. Zróżnicowany asortyment markowych produktów

Oferta w butikach zagranicznych jest o wiele szersza. Niektórych modeli i rozmiarów danych produktów nie ma w ogóle w naszych sieciówkach. A jeśli są, to zazwyczaj sporo droższe i ich wybór jest mniejszy. W sklepach amerykańskich czy brytyjskich można wybierać spośród wielu znanych na świecie marek. Dlatego coraz chętniej klienci kupują tam nie tylko odzież, kosmetyki czy zabawki, ale także części komputerowe, samochodowe i elektronikę. Produkty te są oryginalne i najwyższej jakości. Warto też odwiedzać serwisy aukcyjne. Nie należy ograniczać się tylko do takich portali jak eBay czy Amazon. Mniej znane witryny mają nieraz o wiele atrakcyjniejsze oferty.

Płatność kartą przez internet

4. Zakupy z rabatami

W internecie działają nie tylko duże sklepy, mające zróżnicowany asortyment cenionych marek. Są też takie, których oferta jest dużo mniejsza, ale można tam znaleźć naprawdę unikatowe produkty. W dodatku ich ceny są konkurencyjne.

5. Atrakcyjne dodatki

W USA czy Anglii bonusy za zakupy są standardem. To element długofalowej strategii marketingowej. Spośród najczęstszych bonifikat dla klientów warto wymienić choćby:

  • bony rabatowe,

  • zakładki do książek,

  • próbki nowych kosmetyków.

Zdarzają się także takie bonusy jak etui na telefon czy pokrowiec na tablet. Wszystko zależy od tego, co się kupuje. Należy podkreślić, że czasem u zagranicznego producenta łatwiej jest otrzymać rekompensatę za wadliwy towar, niż u polskiego przedstawiciela firmy. Często piszą o tym internauci na różnych forach.

Zakupy przez internet

Udane zakupy online… tylko z KupieTaniej.pl!

Przekonaliśmy Cię, że warto robić zakupy za granicą, ale nie bardzo wiesz, jakie portale mógłbyś odwiedzić? Zostaw to nam! Od wielu lat pomagamy klientom w wyszukiwaniu najlepszych ofert. Specjalizujemy się w kupowaniu produktów z Anglii  i USA. Jednak to nie wszystko, interesujący Cię towar możemy ściągnąć z dowolnego kraju unijnego, a nawet z Azji. Wystarczy, że w zamówieniu określisz np.:

  • co dokładnie chcesz kupić,

  • konkretny typ lub markę,

  • rozmiar i kolor,

  • termin realizacji zlecenia,

  • czy masz już wybraną ofertę.

Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej. My zajmiemy się resztą. Zobacz, jakie to proste – zapraszamy!

Oceń Wpis:
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments